Segítségképpen az alábbi három út került kidolgozásra, hogy egyedül is végigmehessünk a 30 napon. Válasszunk olyat, amit élethelyzetünkhöz és eddigi imaéletünkhöz mérten meg tudunk valósítani. Akár napi 5 perccel is elindulhatunk, vagy evezhetünk kicsit mélyebbre, vállalva kiegészítő elhatározásokat is (pár ötlet legalul).
Rendszeres Úrangyala imádság egy hónapon át
A rendszeres Máriához való fordulás elkezdéséhez is nagyon szép ez a vállalás. Jól végezhető hajszoltabb életritmus mellett is. Napi 2-3 perccel kezdődik és fokozatosan vezet el többre úgy, hogy megtanuljuk beépíteni az életünkbe. Akkor is érdemes belekezdeni, ha kimondottan az Úrangyala imádságot szeretnénk életünk részévé tenni, megszilárdítani szokásainkban. Fokozatosan kezdünk, és haladunk a napi 3 alkalom felé.
Bár az Úrangyalát eredetileg reggeli, déli és esti harangszókor imádkozzák, előfordulhat, hogy nem lesz erre lehetőségünk, mert pont épp a munkahelyen vagy egyéb elfoglaltságban vagyunk valamelyik alatt. Keressük meg azt az időpontot, amikor beépíthetjük a napunkba. Az első időszakban nem baj, ha nem pont harangszókor imádkozunk. Sokkal fontosabb, hogy ne maradjon el – a déli imát például akár útközben is teljesíthetjük – ebben a hónapban az a fontos, hogy életünk részévé váljon ez az ima. Később is tudunk majd finomítani rajta és az időpontokon.
Az utolsó napot (de bármelyik másikat is) felhasználhatjuk arra, hogy felkeresünk egy Mária kegyhelyet (szobrok, templomok, erdei kegyhelyek) és hálát adunk.
A hónap során fogunk még egyéb sugallatokat, indíttatásokat kapni a Szűzanyával kapcsolatosan, ezekre figyeljünk és kövessük szívünkből.
Részletesen:
1-10. nap: reggel Úrangyala
10-20. nap: reggel és délben Úrangyala
20-30. nap: reggel, délben és este Úrangyala
31. naptól: ha teheted, ne hagyd abba
Az Úrangyala imádság részletesen a link alatt megtekinthető.
Napi 1 tized Rózsafüzér imádkozása
Elfoglalt életünkbe is könnyen beépíthető ez a szép vállalás. Ha kis gyakorlatunk van az imádságban, és szeretnénk Mária oltalmát kérni, kezdjük el bátran! Napi 1 tized Rózsafüzérrel végigvisz minket ezen az imán, ezért a Rózsafüzérrel való ismerkedéshez is tökéletes. Ha május hónapban imádkozunk, az egyes tizedek sorrendjében a feltámadás örömével indulunk, majd időrendben tekinthetjük át Jézus életét, és Pünkösdre épp a Szentlelkes tized fog jutni.
Egyéb időpontokban egyszerűen igazodhatunk az aktuális időszakhoz vagy bízzuk a Szentlélekre a választást.
Részletesen:
A 4 féle Rózsafüzért egymás után imádkozzuk, csak lassabban: naponta térünk rá a következő tizedre. (Sorban: Dicsőséges, Örvendetes, Világosság, Fájdalmas, Dicsőséges, Világosság.) A bevezető imákat elhagyjuk. Az ima kezdése Miatyánkkal történik és befejezésül Dicsőség, Fatimai ima majd az egészet az Oltalmad alá futunk kezdetű imával zárjuk. A Gyakorlati tanácsok oldalon minden ima leírása megtalálható.
Konkrét sorrendben az egyes titkok:
1. nap Dicsőséges 1. titok : Aki a halálból föltámadt
2. nap Dicsőséges 2. titok: Aki a mennybe fölment
3. nap Dicsőséges 3. titok: Aki nekünk a Szentlelket elküldte
4. nap Dicsőséges 4. titok: Aki téged, Szent Szűz, a mennybe fölvett
5. nap Dicsőséges 5. titok: Aki téged, Szent Szűz, a mennyben megkoronázott
6. nap Örvendetes 1. titok: Akit te Szent Szűz, a Szentlélektől fogantál
7. nap Örvendetes 2. titok: Akit te Szent Szűz, Erzsébetet látogatván méhedben hordoztál
…
11. nap: Világosság 1. titok: Aki a Jordán vizében megkeresztelkedett
12. nap: Világosság 2. titok: Aki Kánában megmutatta isteni erejét
…
16. nap: Fájdalmas 1. titok: Aki értünk vérrel verítékezett
…
21. nap: Dicsőséges 1. titok: Aki a halálból föltámadt
…
26. nap: Világosság 1. titok: Aki a Jordán vizében megkeresztelkedett….stb
Az utolsó napot (de bármelyik másikat is) felhasználhatjuk arra, hogy felkeresünk egy Mária kegyhelyet (szobrok, templomok, erdei kegyhelyek) és hálát adunk.
Kiegészítés:
Ha úgy érezzük, többre is hív minket a Lélek, és szívesen adunk picivel több időt is, akkor imádkozzuk az egyes tizedeket úgy, hogy hozzáadjuk a bevezető imákat is, mint a teljes Rózsafüzér kezdetén. Hiszekegy, Miatyánk, 3 bevezető Üdvözlégy a megfelelő titkokkal, Miatyánk – majd utána a tized.
Részletes segítséget itt találunk: Letölthető és nyomtatható Rózsafüzér ima
Teljes Rózsafüzér imádkozása minden nap
Ez a szép vállalás a teljes lelki béke elérésének egyik eszköze Mária oltalmazása által. Megtanít minket szépen Rózsafüzért imádkozni, és nagyon különleges lelki ajándékai vannak. Máriával mint Égi Édesanyánkkal találkozunk benne, és egyre szorosabbá válik a kapcsolatunk. Védelmet és belső békét fogunk tapasztalni már egy hét után, bármilyen élethelyzetben vagyunk. Félelmeink és kétségbeeséseink egy idő után el fognak törpülni, miközben imádkozunk.
Nagy spirituális titok van a napi Rózsafüzérben. Előfordulhat, hogy a hónap elteltével abba sem akarjuk hagyni, de az biztos, hogy életünk részévé válik a Rózsafüzér, és Mária vezetése, oltalma érezhetően velünk marad.
A Rózsafüzér végén imádkozzuk el az Oltalmad alá futunk kezdetű imát is.
A hónap során fogunk még egyéb sugallatokat, indíttatásokat kapni a Szűzanyával kapcsolatosan, ezekre figyeljünk és kövessük szívünkből.
Ha hívást érzünk rá, lelki utunkat kiegészíthetjük további felajánlásokkal. Pl.:
- napi jócselekedet, amiért nem várunk viszonzást
- szombati szentmiselátogatás, gyónás és áldozás: a szombat a Szűzanya emléknapja, különleges kegyelmeket hordoz a sorozatos szombati mise.
- bármilyen böjt vállalása
- Mária kegyhelyek, emlékhelyek látogatása
- további Mária imák – pl. Lorettói litánia
- önmagunk vagy szeretteink felajánlása Mária oltalmába