Szűz Mária a mi Égi Édesanyánk – tudunk-e hozzá minden nap imádkozni, 30 napon át?
Egy kihívás önmagunk és komfortzónánk ellen, imaéletünkért, a lelki békénkért és Máriával való élő kapcsolatunkért.
Ez az egyszemélyes lelkigyakorlat sok kegyelmet hordoz és szinte bármilyen helyzetben megvalósítható. A rendszeres Mária-ima nemcsak tisztelet a Szűzanya felé, hanem a lelki béke egyik eszköze is. Erre pedig jelen világunkban borzasztó nagy szükség van.
Mária Krisztust adta nekünk.
Oltalmat vállalt a világ gyermekeiért.
Magyarország védelmezője.
Égi édesanyánkként bármikor kézenfog, megtámaszt a bajban és betakar köpenyével.
Rátapos a kígyó fejére – imái pajzsot képeznek körülöttünk a gonosz ellen. Szent Pió atya nemhiába nevezte fegyvernek a Rózsafüzért.
Háromféle úton kapcsolódhatunk be a 30 napos kihívásba.
Elindulhatunk már napi 5 perccel is, vagy vállalhatunk ennél többet. Lehet vállalni napi Úrangyalát, egy tized vagy egy teljes Rózsafüzért. Mindenki találhat olyat, amit élethelyzetéhez és eddigi imaéletéhez mérten meg tud valósítani.
Segítségképpen háromféle út került kidolgozásra, hogy egyedül is végigmehessünk a 30 napon. A SZERETET, az OLTALOM és a BÉKESSÉG útja. Az egyes utak részleteit a link alatt lehet megtekinteni.
Bátran kezdjünk bele! Egy hónap nem a világ, mégis életeket lehet vele megváltoztatni. A sajátunkat is.
Miért jó ez?
- Azért, mert a Szűzanyával is lehet élő kapcsolatunk.
- Mert nem biztos, hogy mindannyian szoktunk teljes Rózsafüzért imádkozni, vagy akár napi rendszerben az Úrangyalát. Talán el se tudjuk képzelni, hogy férne ez napi szinten az életünkbe. Itt most segítséget kapunk ehhez.
- Mert ha vállalunk harminc napot, sokkal többet fogunk érte kapni: egy új spirituális erőforrás kerül majd az életünkbe. A hónap végére már nem ugyanazok leszünk, mint most.
- Mert talán szeretnénk valamit tenni a világért vagy valakikért. Ezt a hónapot felajánlhatjuk erre a célra is.
Ugyan mit tehetnék én másokért? Kérdezik ezt sokszor idősebb vagy betegséggel küzdő testvéreink, akik nehezebben tudnak mozogni. Imádkozni akkor is tudunk, ha már nehezebben mozgunk. Ilyenkor imádkozhatunk másokért, magunkért és imádkozhatunk azok helyett is, akiknek az élet valamely területén most helyt kell állniuk vagy élethelyzetükből kifolyólag folyamatos időszűkében vannak, vagy még lelkileg nem vágynak semmi ilyesmire. Az imádkozó kezek mentik meg a világot.